Затримка психічного розвитку
та мовленнєвого розвитку
Стан, при якому в дитини спостерігається недостатність логічного мислення та активного словника, порушення мови та звуковимови.
Їй складно сприймати й аналізувати інформацію (через недостатню
пам'ять та увагу), важко спілкуватися з іншими людьми


Затримка психічного розвитку та мовленнєвого розвитку
Стан, при якому в дитини спостерігається недостатність логічного мислення та активного словника, порушення мови та звуковимови.
Їй складно сприймати й аналізувати інформацію (через недостатню
пам'ять та увагу), важко спілкуватися з іншими людьми
У дитини з ЗПМР у будь-якому віці може спостерігатися підвищене слиновиділення, завжди відкритий рот. Такі діти відрізняються гіперактивністю, підвищеною агресивністю, неуважністю, швидкою втомлюваністю, слабкою пам'яттю. Дитина дуже повільно міркує, має нерозвинену уяву і вузький набір емоційних проявів, зазнає великих труднощів у спілкуванні з однолітками, тому цурається їх. Фізично такі діти теж слабо розвинені, можуть навіть мати ДЦП.
Затримка мовного і психомовного розвитку ‒ це не самостійні захворювання, а наслідки відхилень у розвитку головного мозку, центральної нервової системи.
Причини
Причини
  • епілепсія
  • неправильне виховання
  • хронічні захворювання, інфекції, важкі травми в ранньому дитинстві
  • психоемоційна травма або несприятливі обставини
    в сім'ї
  • спадковість, генетичні захворювання
  • психіатричний стан неврологічних захворювань
  • патологія судин головного мозку та вроджені вади головного мозку
  • іноді ЗПМР виникає як самостійний симптом органічно-резидуального генезу
  • пре- та перинатальні фактори: внутрішньоутробні ушкодження (наприклад, кисневе голодування), ускладнені пологи або хвороби матері під час вагітності
Симптоми
Симптоми
Не лепече
у 8-9 місяців
Не реагує
на слова і жести, не агукає в 4 місяці
Не говорить
жодного обізнаного слова в 1,2 року
Не вимовляє
прості слова і не розуміє звернення в 1,5 роки
Не говорить
простими фразами у 2 роки
Має обмежений
лексикон (недостатній активний словник) у 2,5 роки
Говорить надто
швидко або надто повільно у 3 роки
Має недостатньо
розгорнуту фразову мову, порушену звуковимову у 3,5 роки
Має проблеми
зі слухом (сенсоневральна приглухуватість, кондуктивна приглухуватість, глухота)
Діагностика
Діагностика
Для того, щоб виявити проблему психічного і мовленнєвого розвитку, необхідно піти на консультацію невролога. Він зможе диференціювати ЗПМР як окремий синдром або в складі патології (ВВР головного мозку, генетичної хвороби, дитячого аутизму, сенсорно-моторної алалії тощо) та іноді виявити епілептичні приступи.
Лікування
Лікування
Для того, щоб поставити дитині діагноз «затримка психомовленнєвого розвитку», використовують тести на увагу, мислення, зорову та слухову пам'ять; проводять обстеження, електроенцефалограму, отоакустичну емісію та аудіограму (ОЕА), досліджують викликані зорові потенціали (ВЗП), викликані слухові потенціали (ВСП).
Дітям до 3-ох років важливо виявляти ознаки ЗПМР, щоб уникнути формування загального недорозвинення мовлення (ЗНМ), системного недорозвинення мовлення (СНМ), алалії (сенсорної, моторної, сенсомоторної), когнітивної недостатності, недорозвитку психіки та розумової відсталості. В переважній більшості випадків при ранньому діагностуванні ознак ЗПМР є висока ймовірність повного усунення проблеми.
Центр «Ноомед» може провести комплексну діагностику та скласти програму корекції на основі отриманих результатів. У корекційну програму включають: роботу з логопедом, TLTS, Томатіс-терапію, психодіагностику, проведення енцефалограми, включення у групові або індивідуальні програми.
Вартість
Вартість
Made on
Tilda